KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13925342

nr 1392 5342

Tycho Ödberg

(1865-1943), Sverige

Oljemålning, Stadsmotiv, Eskisee. Signerad. Olja på duk, 60x98, yttermått inklusive ram: 78x116 cm

Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 26 april 2021
kl 18:30:24

26/4 13:00:42 1      Vinnande bud
26/4 17:29:01 1      justering av budtak

Tycho Ödberg

Läs mer om Tycho Ödberg